BECCA SKIN LOVE // GLOW NECTAR BRIGHTENING HYDRA COMPLEX

28 grudnia 2018

Marka BECCA znana jest głównie z kosmetyków kolorowych /sama w swej kolekcji mam choćby kultowy rozświetlacz/. 
Jakieś pół roku temu w Sephorze wyczaiłam nowości pielęgnacyjne tej marki. Oczywiście nie mogłam przejść obojętnie obok produktu, który w swej nazwie ma słowa: głow, nectar i elixir
Mowa o nawilżającym serum rozświetlającym z linii SKIN LOVE. Przed chwilą z ciekawości zajrzałam na stronę Sephory, by poczytać opinie na jego temat i zaskoczyłam się: zupełnie nie pokrywają się z moimi odczuciami. 
Jak widać na zdjęciach, zużycie serum jest duże /właściwie na wykończeniu/, więc dużą dozą szczerości i własnej, subiektywnej opinii, podzielę się z Wami spostrzeżeniami na temat eliksiru.
Przyznaję: buteleczka robi wrażenie. Jest mała, pękata, dość zgrabna. Wewnątrz od razu widać serum z połyskującymi pigmentami. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tego. Nie przepadam za tak widocznymi  drobinkami. Na szczęście po aplikacji nie widać ich na cerze.
Pojemność buteleczki to 29ml. Aplikacja odbywa się za pomocą małej pipety, która -gdy kończymy produkt, niestety nie sięga dna, więc trzeba przechylać butelkę.Konsystencja serum jest żelowa, delikatnie lejąca, ale nie na tyle, że szybko spływać z dłoni lub palców.
Zapach też trochę mnie rozczarował. Właściwie nie potrafię go do niczego porównać. Nie wiem, może trochę owocowy. Mi nie przypadł do gustu, ale nie uprzykrzał życia :)

Według producenta działanie kosmetyku ma opierać się na wygładzeniu, rozświetleniu i nawilżeniu skóry. Jeśli się uprzeć, zauważyłam tylko nawilżenie i to nie w takim stopniu, który by mnie zadowalał. O żadnym wygładzeniu i zmiękczeniu skóry nie było mowy. 
Zgodzę się natomiast z tym, że serum nie tworzy tłustej powłoki, lekko się klei, ale dzięki temu podkład lepiej się trzyma. 


Kończąc buteleczkę muszę przyznać, ze serum mnie rozczarowało. Nie zrobiło mi krzywdy, ale też nie zauważyłam spektakularnego działania. Ot, zwykłe serum, którego działanie można by porównać do o wiele tańszych, drogeryjnych kosmetyków tego typu. Nawilżenie-typowe, brak wygładzenia skóry, rozświetlenie-znikome.

Produkt zawiera koktajl przeciwutleniaczy z ekstraktami z borówki, resweratrolem i witaminą E. Wszystko po to, by ochronić skórę przed wolnymi rodnikami. Być może tak się działo, gdy używałam serum, ale w poprawie struktury i "jakości" skóry większych zmian nie dostrzegłam.

Jak napisałam wcześniej, serum nie wyrządziło mi krzywdy. Skóra nie została podrażniona, makijaż dobrze się trzymał, podstawowe nawilżenie uzyskałam, jednak to za mało patrząc na obietnice producenta, opis działania kosmetyku, a także niemałą cenę /155zl/.
8 komentarzy on "BECCA SKIN LOVE // GLOW NECTAR BRIGHTENING HYDRA COMPLEX"

Auto Post Signature

Auto Post  Signature