DR IRENA ERIS "CLINIC WAY" - PIERWSZE WRAŻENIA

10 stycznia 2017

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem wynikającym z upływu czasu i polegającym na biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów odnowy. Każda z nas chciałaby zatrzymać ten proces, a przynajmniej go spowolnić.
Laboratoria Dr Irena Eris wychodzą na przeciw takim właśnie potrzebom skóry. Przede wszystkim chodzi o to, by odwrócić negatywne procesy zachodzące w komórce i przedłużyć aktywne życie fibroblastów w celu wydłużenia biologicznej odnowy skóry. Naukowcy z Centrum Naukowo-Badawczego  Dr Irena Eris opracowali unikalną na skalę światową formułę FGF1 LMS z technologią transportu dermalnego LIPO-SPHERE. Formuła stanowi niejako reaktywator odnowy skóry, a sama technologia została stworzona po to, aby formuła została dostarczona wgłąb skóry poprzez zaabsorbowanie na powierzchni specjalnych sfer lipidowych, które potrafią pokonać barierę naskórka. Najprościej mówiąc, cała pielęgnacja Clinic Way przenika przez naskórek do głębszych warstw skóry i tam wykazuje swoje działanie.

Reaktywacja odnowy skóry odbywa się na 3 poziomach:

  • reaktywacja komórkowa poprzez przedłużenie aktywności metabolicznych i replikacyjnych najważniejszych komórek skóry właściwej-fibroblastów
  • reaktywacja tkankowa poprzez znaczący wzrost produkcji substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
  • reaktywacja funkcji skóry i wyraźnego odmłodzenia jej struktury poprzez redukcję i wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności i odzyskanie właściwego nawilżenia i funkcji ochronnych skóry
Tworząc kosmetyki z aptecznej linii Clinic Way wyodrębniono 4 stopnie starzenia się skóry. Wszystko po to, by jak najlepiej dobrać dany kosmetyk do aktualnych potrzeb skóry.
W zależności od wieku wyróżniamy:

  • 1० stopień starzenia się skóry ok. 30 r.ż.  ZMARSZCZKI EKSPRESYJNE
  • 2० stopień starzenia się skóry ok. 40 r.ż. ZMARSZCZKI ELASTOTYCZNE
  • 3० stopień starzenia się skóry ok. 50 r.ż. ZMARSZCZKI ATROFICZNE
  • 4० stopień starzenia się skóry ok. 60 r.ż. ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE 
Mam to szczęście, że znalazłam się w posiadaniu dwóch kosmetyków z nowej, aptecznej linii marki Eris. Mowa o Dermokapsułkach Rewitalizujących i Dermokremie przeciwzmarszczkowym pod oczy.Na chwilę obecną jestem w fazie testowania, a więc na ostateczny efekt będę musiała jeszcze poczekać, ale już dziś chciałam podzielić się z Wami tzw. "pierwszym wrażeniem".

Zacznę od kosmetyku, który najbardziej mnie zaciekawił. Dermokapsułki rewitalizujące zostały stworzone do każdego stopnia starzenia się skóry /1,2,3,4/. Zawierają koncentrat witaminowo-rewitalizujący, którego zadaniem jest szybka regeneracja skóry zmęczonej, odwodnionej, przesuszonej lub jako profilaktyka przeciw procesom starzenia.Słoiczek zawiera 30 kapsułek przeznaczonych do aplikacji na twarz i szyję. Każda kapsułka działa jak mikro-impuls energetyzująco-regenerujący skórę.
Kapsułki mają bezpieczną i wygodną formę aplikacji. Wystarczy otworzyć kapsułkę poprzez przekręcenie węższej części lub odcięcie jej nożyczkami. Następnie nanoszę porcję kosmetyku na oczyszczoną skórę twarzy, szyi  i dekoltu. Konsystencja kosmetyku jest lekka i nietłusta. Aplikując ją  miałam wrażenie nanoszenia bazy ochronnej na buzię. Następnie odczekując ok. 5 minut można nałożyć "wieczorny" krem.
Zawartość kapsułki pachnie świeżo i kwiatowo.


Dermokapsułki mają zapewnić intensywne odżywienie, rewitalizację i głębokie nawilżenie. Na razie zauważyłam, że skóra jest bardziej miękka w dotyku i lepiej nawilżona. Cera nie sprawia wrażenia "zapchanej". Nie pojawiło się żadne podrażnienie.
Liczę, że po skończonej kuracji /30 dni/ wszystkie obietnice zostaną spełnione.


Drugim kosmetykiem, który znalazł się w kręgu moich zainteresowań jest Dermokrem przeciwzmarszczkowy pod oczy /odpowiedni dla typu skóry 1 i 2/.
Oprócz wcześniej wspomnianego reaktywatora odnowy skóry FGF1 LMS™, skład wzbogacony został kwasem hialuronowym, który zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie, proteinami roślinnymi zmniejszającymi skutki szkodliwego działania promieni UV oraz Aqua Calcis mającej działanie antyseptyczne, kojące i łagodzące podrażnienia.Krem ma bardzo wygodną formę aplikacji: w maleńkim opakowaniu /15ml/ z pompką znajduje się krem o niezwykle przyjemnej formule. Jest lekki i błyskawicznie się wchłania, tworząc ochronną warstwę. Zauważyłam, że ma świetne działanie nawilżające. Potrafi ukoić przesuszoną skórę wokół oczu. Stosuję go także na górną powiekę i- jak na razie-nie pojawiło się żadne podrażnienie.


Moja strefa wokół oczu jest problematyczna i wymagająca. W tej okolicy zmagam się z suchą skórą, mam cienie i sińce pod oczami. Miewam opuchnięcia. Do tego pojawiły się pierwsze zmarszczki mimiczne. Kosmetyk ma zapewnić poprawę mikrokrążenia i redukcji sińców pod oczami. Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tym efekcie. Po skończeniu opakowania na pewno podzielę się spostrzeżeniami.
Znacie kosmetyki linii Clinic Way?


11 komentarzy on "DR IRENA ERIS "CLINIC WAY" - PIERWSZE WRAŻENIA"

Auto Post Signature

Auto Post  Signature